sobota, 13 grudnia 2014

Koktajl na koncentrację na bazie yerba mate

Ahoj!, mimo że to nie wakacyjny klimat to myślę że śmiało mogę Wam zaproponować smaczny herbaciany koktajl na... ciepło!. Najlepsze jednak jest to że pozwoli on wam pracować na podwójnych obrotach przez najbliższe parę godzin. Yerba mate przez jednych uwielbiana a przez drugich omijana ze względu na smak i te kłopotliwe fusy tutaj w pysznym koktajlu pogodzi obie strony. Jako niegdyś namiętny użytkownik Yerba Mate mogę powiedzieć że te ziółko jest czymś zupełnie odmiennym od kawy jeśli mówimy o działaniu. Kawa wywołuje napięcie układu nerwowego i spina mięśnie pobudza ciało i umysł aż do nieprzyjemnych objawów przedawkowania dodatkowo odwadnia i wypłukuje magnez. Yerba mate o wiele mocniej pobudza umysł i co za tym idzie koncentrację jednocześnie rozluźniając mięśnie i nie drażniąc układu nerwowego. Uważać jedynie trzeba w ilościach bo z Yerba Mate nie poczujemy przedawkowania w dzień a dopiero w nocy gdy nasz umysł nie będzie chciał zasnąć. W dzisiejszym koktajlu jest idealna porcja yerby która idealnie wbije nas w rytm dnia. Do dzieła!

Czas przygotowania: 10 minut
Dla 1-2 osób 400-450ml

Składniki:
250ml  świeżego naparu z 25g yerba mate bez patyczków 
Sok z 2 dużych pomarańczy
1 kiwi
0,5 avocado
3-4 łyżek miodu 

Przygotowanie:

1/ Kroimy kiwi i avocado na mniejsze kawalki i wraz z pozostałymi składnikami blendujemy na jednolity koktajl. SMACZNEGO!


4 komentarze:

 1. Yerbe razem z fusami czy sam napar?

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam napar z pierwszego zalania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Największy wybór yerba mate w lublinie! http://www.zielarnialublin.pl/yerba-mate,176.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Pod taką postacią nie znałem yerba mate. Sklepy co prawda oferują ją w setkach rodzajów i form, to taka własnorobiona musi być najlepsza.

  OdpowiedzUsuń