sobota, 6 grudnia 2014

Rozgrzewająca herbata owocowa z imbirem dla zmarzniętych

Witam ponownie!, mam to czego chcecie i pragniecie :), rozgrzewający kufel... herbaty z roślin i owoców dla których przeziębienie to wróg nr. 1. Co najlepsze, będzie to naprawdę pyszna herbata w której wystąpią: Owoc bzu czarnego, owoc rokitnika, korzeń imbiru, owoc cytryńca chińskiego, ziele czystka, grejpfrut czerwony oraz miód lipowy. Wszystkie te rośliny znajdują się w czołówce polecanych roślin na przeziębienie ze względu na: 
a/ wysoką zawartość antyoksydantów 
b/ działanie bakteriobójcze 
c/ wspomaganie układu immunologicznego
Nie jest to przypadkowa mieszanka lecz jedna z moich sprawdzonych mieszanek dzięki której po przyjściu do domu unikniecie przeziębienia. Darujcie sobie kupowanie gotowych mieszanek, zainwestujcie w kupno pojedyńczych ziół i owoców i komponujcie pyszne, naturalne i mocno działające połączenia roślin które szybko przegonią niechciane choroby. Na zdrowie! 

Czas przygtowania 5-10 minut
Dla 1 osoby (500ml)

Składniki:
1 łyżeczka owocu bzu 
2 łyżeczki ziela czystka
2 łyżeczki owocu rokitnika
1 łyżeczka owocu cytryńca chińskiego
5-6 łyżeczek miodu lipowego
2 cm kawałek imbiru + 3 cienkie plasterki
1/4 grepfruta czerwonego pokrojona

Przygotowanie:
1/ Wlewamy 2 kubki wody do garnka dodajemy bez, czystka, rokitnika, cytryńca, pokrojony kawałek imbiru oraz pokrojony grejpfrut i doprowadzamy do wrzenia - gotujemy 2 minuty pod przykryciem na małym ogniu.
2/ Zagotowany wywar osładzamy miodem oraz dodajemy plaster grejpfruta i 3 plastry imbiru a następnie przelewamy do kufla i podajemy w czapce zimowej :).
3/ SMACZNEGO i NA ZDROWIE !
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz