niedziela, 4 stycznia 2015

Koktajl z witaminą B17

Czas na PROzdrowotny koktajl, który zachwyci Was smakiem i wartością odżywczą. Witamina B17, kwas elagowy, mangan, kwasy omega 3, witamina E to tylko niektóre substancje, które wzmocnią Was aż do szpiku kości :). Pestki moreli to obecnie najpopularniejsze źródło witaminy B17, na którą krzywym okiem patrzą koncerny farmaceutyczne. Słynna z unieszkodliwiania komórek rakowych witamina mimo wszystko zyskała poparcie wielu niezłomnych lekarzy nie pracujących dla wielkiego koncernu, takich jak: G. Edward Griffin, Leonard Coldwell czy Max Gerson. Sama Unia Europejska wydała dyrektywy by dzienne spożycie pestek moreli ograniczało się do 2 szt. tłumacząc to "dobrem pacjenta". Ja polecam Wam profilaktykę, czyli włączeniu pestek moreli do codziennego pożywienia, tak aby nie przyszedł dzień, w którym może być za późno. Warto przeprowadzić osobiste poszukiwania w tematyce antyrakowej, choćby dlatego, że obecnie nie proponuje się nam nic skutecznego na chorobę nowotworową. Tak czy inaczej połączenie pestek moreli, aronii, orzecha włoskiego i mleka kokosowego na pewno Wam zasmakuje więc zapraszam do kuchni!

Dla 1 osoby
Czas przygotowania: kilka minut

Składniki:
150 ml mleka kokosowego
mała garść orzechów włoskich
kilkanaście pestek moreli gorzkiej
kilkanaście suszonych owoców aronii
1 łyżeczka ksylitolu

Przygotowanie:

1/ Wszystkie składniki blendujemy i przelewamy do wydrążonego owocu np. smoczego owocu. SMACZNEGO i NA ZDROWIE!
2/ Odnośnie pestek moreli można oglądnąć materiał filmowy który pokazuje jak koncerny farmaceutyczne boją się witaminy b17 http://youtu.be/Le7EzoDDD-o

3 komentarze:

  1. W sumie taki koktajl smaczniejszy niż same pestki - to, jeżeli chodzi o skład. Jeżeli mówimy zas o działaniu - nie mam pojęcia, bo lekarze, dietetycy i naukowcy sa bardzo za pestkami lub bardzo przeciw. Kontrowersje wywołuj cyjanek w nich zawarty, który wg jednych zabija, wg drugich niszczy tyl;ko komórki rakotwórcze. To jest bardzo interesujący temat i jak będe miała czas jeszcze wiele o nim poczytam, póki zaś proponuję artykuł o bardzo zdrowych nasionach, które nie tylko w przypadku raka, ale mogą pomóc na wiele innych chorób: http://www.jestemfit.pl/artykuly/dieta/nasiona-ktore-warto-jesc.

    OdpowiedzUsuń