piątek, 20 marca 2015

5 sposobów na dobry nastrój

Wszyscy wiemy jak wygląda nasza współczesna tendencja do narzekania, wymyślamy coraz to więcej przyczyn przez które czujemy się gorzej. Większość z tych przyczyn to powiedzenia typu "na taką pogodę" lub "niskie ciśnienie pewnie" i inne takie za przeproszeniem pierdoły. W tym krótkim artykule chcę zwrócić uwagę na 5 możliwości poprawienia sobie ogólnego samopoczucia i większość z nich to sprawy tak przyziemne że się mocno zdziwicie. Faktem jest że najczęściej zaniedbujemy sprawy które są powszednie i codzienne a skupiamy się na czymś okazjonalnym. Zapraszam więc do zapisania sobie tych pięciu porad by zacząć od nich a dopiero potem narzekać :)

1/ TLEN - świeże powietrze to podstawa! nie myślcie że domowe zacisze jest bogate w tlen bądź też biuro z klimatyzacją. Tlen to naturalny stymulator naszej witalności dlatego jeśli czujecie się wypompowani - wyjdźcie z domu. Jeżeli mieszkacie w dużym mieście w których jakość powietrza jest gorsza zapewnijcie sobie przynajmniej raz na 2 tygodnie wycieczkę jednodniową za miasto czy w góry. Polecam skalne miasto w Czechach - kopalnia tlenu!

2/ WODA - jak wiadomo wszyscy w większości składamy się z wody więc naturalnie jej potrzebujemy. Brak odpowiedniego nawodnienia to również przyczyna braku energii i ogólnego uczucia wypompowania. Pamiętajmy o piciu małych ilości ale częściej, jak również o tym by woda miała najwyższą jakość i była wypita w dniu w którym była otwarta. Zabieranie ze sobą wody 0,5 lub 0,7l to bardzo dobry nawyk który polecam wdrożyć.

3/ SEN - Ta dziedzina jest nagminnie zaniedbywana w naszym życiu, głównie ze względu na gonitwę w której często tkwimy regularnie obcinamy sobie czas naszego snu. Jednorazowy krótszy sen nie powinien mocno zaburzyć naszej równowagi ale regularne obcinanie sobie godziny lub dwóch snu prowadzi do nadmiernej nerwowości, braku cierpliwości i ogólnego złego samopoczucia. Nic nie jest za darmo, krótszy sen = gorsza jakość dnia. Pamiętajmy o żelaznej zasadzie minimalnego snu który daje nam uczucie wyspania.

4/ ŻYWNOŚĆ - To temat rzeka lecz warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze różnorodność! Nie myślcie że omijanie np. surówki do obiadu nie ma wpływu na nasz organizm. Często widzę posiłki zjadane w domu składające się z gotowego już mięsa podgrzanego w mikrofali i frytek z piekarnika popijane colą lub jakimś słodkim pseudo sokiem. To pasza a nie wartościowy pokarm. Musimy zrozumieć dwie różne sprawy jedząc jakikolwiek posiłek. Pierwsza potrzeba gdy sięgamy po jedzenie to glód, natomiast ta druga to zapotrzebowanie na substancje odżywcze. Czy nie jest tak że czasem kierujemy się wyłącznie głodem a organizm traktujemy jak śmietnik?.  Nic nie pozostaje bez odpowiedzi organizmu, dlatego też kiepskie samopoczucie bardzo często jest wynikiem diety. Spróbujcie przygotować sobie świeżą rybę np. łososia lub pstrąga, do tego przygotować sobie soczewicę i zetrzeć na świeżo marchew z której przygotujecie surówkę. Gwarantuję Wam bardzo szybki skok energii i samopoczucia zaraz po spożyciu.

5/ SUPLEMENTY - Czasem najzwyczajniej w świecie potrzebujemy pobudzić organizm do wysiłku lub po prostu go rozbudzić. Wtedy z pomocą przychodzą nam świetne naturalne roślinne suplementy które powinniśmy stosować najlepiej gdy spełniliśmy 4 poprzednie zalecenia. Oto przykłady suplementów które w łatwy sposób wyzwolą w nas energię i poprawią nastrój:

YERBA MATE - Świetna alternatywa dla kawy, nie napina mięśni, rozjaśnia umysł, hamuje głód i pozwala wydajniej pracować.
ŻEŃ SZEŃ - Świetnie pobudza koncentrację, skupienie a także refleks, pomaga w znoszeniu zarówno niskich jak i wysokich temperatur, pomaga przy długotrwałym wysiłku.
GUARANA - Najlepsza postać kofeiny która nie podrażnia żołądka w przeciwieństwie do kawy, zachowując wszystkie jej najlepsze właściwości.
L-TRYPTOFAN + DZIURAWIEC - najlepszy duet na sytuacje kryzysowe w życiu, stymuluje wytwarzanie serotoniny i realnie poprawia nastrój, Stosujmy jednak ten zestaw jedynie w przypadku pilnej potrzeby
UDERZENIOWA DAWKA WITAMINY C - dobrym sposobem wzmocnienia sił witalnych organizmu i samopoczucia są również uderzeniowe dawki witaminy C. Prostym sposobem jest zagotowanie przez chwilę pod przykryciem roślin bogatych w tą cudowną witaminę. Możecie wybrać: Aronię, hibiskus, dziką różę, rokitnika, czarną porzeczkę, czarny bez, acerolę czy też od biedy sok z cytryny :)

Myślę że te skromne rady pomogą Wam skupić się na najprostszych sprawach o które trzeba zadbać :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz