niedziela, 12 kwietnia 2015

Napoje energetyczne NAJZDROWSZE

Hej! Dziś będzie trochę o napojach energetycznych i o tym czy warto z nich czasem skorzystać. 
Jeszcze nie dawno rynek był zdominowany przez markę Red Bull i napoje energetyczne właśnie z tym produktem kojarzono. Obecnie mamy modę na zdrowe odżywianie i zmniejszanie ilości cukru w takich napojach nie wystarcza by zdobyć zaufanie klienta dbającego o zdrowie. Dlatego też od pewnego czasu mamy małą rewolucję na rynku napojów energetycznych i coraz częściej pojawiają się napoje pozbawione groźnych substancji chemicznych a bazujące na naturalnych ekstraktach roślinnych.

Najpierw jednak uczulę Was na dwa składniki które w większości napoi energetycznych na stałe zagościły w ich składzie. Radzę omijać je trzeba szerokim łukiem ponieważ są niebezpieczniejsze dla naszego organizmu. Są to glukuronolakton i tauryna . Koniecznie zapoznajcie się z zagrożeniami płynącymi z ich spożywania. 

Kolejną ważną sprawą jest ograniczenie spożycia nadmiernych ilości witamin wraz z takimi napojami. Nie wszystkie witaminy szybko wydalamy z organizmu więc uważajcie by nie przedawkować sztucznych witamin.

Następnym zagadnieniem są niepotrzebne stymulanty jak Inozytol czy Teobromina. Suplementacja tego typu substancjami to trochę igranie z naturą, ponieważ wiele z takich substancji są to specyficzne substancje które organizm sam sobie wytwarza w razie potrzeby. Dostarczanie ich z zewnątrz zaburza równowagę organizmu zupełnie niepotrzebnie.

Obecny trend bazowania na naturalnych ekstraktach roślinnych jest bardzo pozytywny i szczerze mogę polecić takie napoje energetyczne. Najlepsze i najskuteczniejsze są ekstrakty z guarany, różeńca górskiego czy żeń szenia, ponadto takie ekstrakty pobudzają jedynie naturalne funkcje organizmu bez dostarczania substancji które dezorientują organizm czy też są chemiczną bombą zatruwającą go.

Większość znanych marek napojów energetycznych zawiera niestety szkodliwe substancje chemiczne a w dodatku jest dość mocno konserwowana i barwiona sztucznie. Nie ma sensu wymieniać szeregu napojów które lepiej unikać - sami możecie je wyeliminować czytając ich skład.

Wymienić warto pozytywne wyjątki w tej branży które są akceptowalne i nie zaszkodzą naszemu zdrowiu :

BLACK w wersji VITAMIN energy: Posiada ekstrakt z guarany, dodatkową kofeinę, niepotrzebnie jednak są dodatkowe witaminy z grupy B . Energetyk nie jest konserwowany i ma przyjemny tropikalny smak. 

GREEN UP w wersji: granat, tropikalny i żurawina: Ekstrakt z guarany, dodatkowa kofeina, brak dodatkowych witamin, naturalny aromat! i brak konserwantów!

CLIC energia z ŻABKI i SMART energia z BIEDRONKI : Ten sam skład więc na pewno są to te same energetyki które mają w składzie ekstrakt z guarany i żeń szenia, niepotrzebny dodatek witamin z grupy B no i niestety są konserwowane. Cena za to ich jest najniższa.
TIGER w wersji mental : ekstrakt z żeń szenia, kofeina, naturalny barwnik, bez konserwantów i bez dodatku witamin

Źródło: twojapogoda.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz