sobota, 8 sierpnia 2015

Koktajl zamiast śniadania

Hej! 
Czy wiecie że już ponad 25% ludzi spokojnie radzi sobie bez pieczywa na śniadanie?. Ten nowy trend jest bardzo pozytywny i też podyktowany tym że ludzie szukają szybkich a zarazem pożywnych śniadań. Pierwszym co przychodzi na myśl to koktajle, to one w bardzo prosty sposób zastąpią śniadanie i jeżeli są dobrze skomponowane nasycą nas tak samo jak klasyczne śniadania z kanapkami. Dziś proponuję najprostszy koktajl o konsystencji lodowego napoju shake. 
Orzechy to najlepszy sposób na to by czuć się nasyconym a jednocześnie poczuć zastrzyk energetyczny. Orzechy nerkowca to wartościowe białko, tłuszcze i spora ilość magnezu. Świetnie pobudzają pracę mózgu oraz podnoszą nastrój. 
Borówki to spora ilość antyoksydantów, bogactwo minerałów i witamin a także świetne wsparcie dla oczu. Zapraszam do zmiany nawyków śniadaniowych choćby na lato i wypróbowania koktajlu :)

Dla 1 osoby
Na ok. 450ml


Składniki
200 ml śmietanki 30 %tł
100 ml mleka
Garść orzechów nerkowca
3 garście borówek amerykańskich
1,5 łyżeczki ksylitolu lub cukru brązowego

Przygotowanie:

1/ Wszystkie składniki umieszczamy w pojemniku od blendera i miksujemy na gładką konsystencję. Przelewamy do dużej szklanki. SMACZNEGO!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz