sobota, 1 sierpnia 2015

Szybkie sposoby na BÓL ZĘBA

Problemy z bolącymi zębami to coś czego po pierwsze się nie spodziewamy a po drugie to coś co potrafi położyć Nas na łopatki i wręcz doprowadza do szału. 

Na przestrzeni lat podczas gdy borykałem się z tym jak każdy a musiałem dotrwać do wizyty u stomatologa wypróbowałem wiele ciekawych sposobów. Sprawdziłem wiele rad i doszedłem do tego co należy zrobić by w choć minimalnym komforcie przeżyć stan zapalny. 

Musicie wiedzieć że jeżeli macie problemy z zębami to trzeba najpierw na wiele spraw uważać by nie dopuścić do momentu powstania stanu zapalnego. 

Te domowe sposoby w żadnej mierze nie zastąpią wizyty stomatologiczne, są jedynie zbiorem osobistych rad dotyczących okresu który poprzedza wizytę.

Po pierwsze UWAŻAJ na:

1/ Kawa - ogranicz jej spożycie do minimum, nie narażaj "nie pewnego" zęba na kontakt z kawą która w szybki sposób może wywołać stan zapalny
2/ Słodycze - wyklucz je do momentu wyleczenia zęba, mogą bardzo szybko wybudzić niedoleczonego zęba i spowodować podrażnienie
3/ Twarde pożywienie - unikaj orzechów, chipsów, żylastego mięsa, kapust i wszelakich twardych produktów które mogą wejść w szczeliny i obudzić bolącego zęba.
4/ Ekranów - unikaj komputera lub TV gdy zacznie Cię boleć ząb, mogą powiększać ból ze względu na pole które wytwarzają

Po drugie jeśli zaczyna boleć to:

1/ Leki przeciwzapalne - tu liczy się czas, bo jeśli stan zapalny będzie duży nic Wam nie pomoże, jeśli widzicie że ząb "się rozkręca" od razu aplikujcie Ibuprofen (400mg) bądź pyralginę (reszta słabo działa)
2/ Schładzanie - Jeśli boli Cię ząb, to najpewniej jest rozpalony, dlatego schładzaj go płucząc go wodą o niższej temperaturze (o kilka stopni, NIE lodowatą). Rób to cierpliwie i sukcesywnie a być może stan zapalny się zmniejszy.
3/ Alkohol (Powyżej 40%) - Jak wiadomo ma działanie znieczulające, dlatego możesz stosować go wraz np. z wyciągiem z szałwii lub krwawnika - w aptece są dostępne nalewki
4/ Wywar z goździków - Jeśli masz takowe w domu, wygotuj je w małej ilości wody i stosuj schłodzony wywar na bolącego zęba.
5/ Dokładnie oczyść przestrzenie zębowe, mogło coś utknąć w ubytku zęba i go drażni.
5/ Idź na spacer - Gdy boli najlepiej się czymś zająć, a konkretnie iść na spacer, pobudzi to krążenie, a ono szybciej rozprowadzi lek przeciwzapalny.

Nie zapominajmy oczywiście o higienie jamy ustnej, najlepiej zaraz po posiłku. Używajmy past bogatych w naturalne składniki, unikajmy fluoru który jak wskazuje wiele źródeł naukowych jest jedynie potrzebny zębom w pierwszym stadium ich rozwoju. Polecam stosować pasty z: Ksylitolem, miswakiem, olejem kokosowym, cynkiem jak i wszelakimi naturalnymi wyciągami roślinnymi. Pamiętajmy o utrzymywaniu odczynu zasadowego w jamie ustnej!

http://kaboompics.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz