niedziela, 8 maja 2016

Sałatka FITness RABARBAR - OGÓREK

Witajcie w ciepłej słonecznej wiośnie :), szalejemy z rabarbarem i odkrywamy nowe połączenia smakowe!. Dziś będzie ciekawa sałatka warzywno-owocowo-ziołowa :), będzie to jedna z niewielu sałatek które zostawiamy pod przykryciem na noc :). Ta sałatka z założenia ma być mała, bo chodzi w niej o intensywne smakowo odświeżenie, coś takiego jak wrócicie z treningu lub pierwszego opalania do domu :]. Zaskoczą was nietypowe połączenia, np. rabarbaru i ogórka :) Zapraszam :)

Dla 1 osoby
Czas przygotowania: 10 minut + noc

Składniki:
Rabarbar kawałek o dł. 10 cm
1/3 wyfiletowanej pomarańczy
Kilka igiełek świeżego rozmarynu
10 plasterków obranego ogórka zielonego
Cukier brzozowy
5 cienko pokrojonych plasterków obranego imbiru

Przygotowanie:

1/  Rabarbar tniemy na 6 kawałków o dł. 1,5 cm, zagotowujemy wodę i zgotowujemy je 2-3 minuty w zależności od grubości a następnie delikatnie przekładamy do lodowatej wody.
2/ Rabarbar przekładamy do miski i zasypujemy 2 łyżkami cukru brzozowego, dodajemy kawałki pomarańczy, rozmaryn, ogórek oraz imbir i delikatnie mieszamy. Odstawiamy zafoliowane do lodówki na noc.
3/ Wyjmujemy sałatkę z lodówki, wykładamy na talerz z wnęką do pierścienia metalowego, na górę dajemy plaster wyfiletowanej pomarańczy. Ściągamy pierścień, wlewamy na spód talerza sok z sałatki i dekorujemy wd uznania. Smacznego!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz